kldrweca

Idź do spisu treści

Menu główne

aktualności

Zarząd Koła w dniu 27.11.2017 r. na swoim planowym posiedzeniu, przyjął w poczet członków macierzystych, Kolegów Piotra Hładyszewskiego i Łukasza Wielka - gratulujemy i życzymy Darz Bór...

Uroczyste Ślubowania - z okazji święta patrona myśliwych - św. Huberta, w łowisku "Samborowo" odbyło się uroczyste ślubowanie nowych adeptów sztuki łowieckiej. W obecności myśliwych naszego Koła, przyrzeczenie złożyli koledzy Łukasz Wielk i Piotr Hładyszewski. Darz Bór Koledzy !  

W dniach od 11 do 13 maja br. w naszych łowiskach gościli myśliwi z Turcji. Celem wizyty trzech kolegów z kraju który dla nas może wydawać się egzotycznym, było polowanie na sarny - rogacze. W czasie sześciu wyjść ( rano i wieczorem) udało sie odstrzelić 19 rogaczy z czego jedynie dwa mieściły się w kryteriach pierwszej klasie wiekowej. Efekt polowania które wiązało się dla Koła z dodatkowym przychodem finansowym, jest zasługą naszych kolegów podprowadzających i współorganizujących to przedsięwzięcie. Podsumowując, polowanie można uznać za udane i rokujące nadzieję na kolejne spotkania w przyszłym sezonie łowieckim.

W dniu 27 marca br – przedstawiciele Zarządu Koła podpisali Umowy Dzierżawy Obwodów Łowieckich nr 275;276;279 i 306 na kolejne dziesięć lat. Zarząd, składa podziękowania Organom Samorządowym i Organizacjom Rolniczym, za wydanie pozytywnych opinii dotyczących oceny działalności naszego Koła.

15 marzec 2017- myśliwi pod kierownictwem łowczego Koła, kol. Andrzeja Śliwy przy współudziale dzieci z grupy „Leśne Ludki”- ostródzkiego przedszkola Nr.4, dokarmiali ptaki oraz ptactwo wodne bytujące przy deptaku w centrum miasta. Zboże które wysypano ptakom, przekazali koledzy: Łukasz Wielk, Wiesław Ciosek, Piotr Hładyszewski i Marcin Jurkiewicz. Następne dokarmianie już wkrótce – dzieci obiecały że też pomogą………

19 luty 2017 – niedziela poświęcona tym razem na przegląd obwodu łowieckiego nr 276. Myśliwi skupili swoją uwagę na tym, czy w rejonach dzierżawionych przez Koło, nie występuje zjawisko kłusownictwa. Szczególną jego forma jest wnykarstwo, które zdaje się zwykle nasilać w okresie zimy i przedwiośnia. Na szczęście w okolicy Lubajn, Zwierzewa, Marciniaków, Ornowa i Dziadyka, nie stwierdzono jego śladów . Myśliwi przeprowadzili także pędzenia niektórych z lustrowanych łowisk. Celem ich i tym razem, była redukcja populacji lisów. Okazało się,  że zamiast rudzielców, mamy u siebie sporo dzików. Nie jest to dobre zjawisko, zwłaszcza z powodu szkód jakie dziki zaczynają już wyrządzać w uprawach rolnych.

12 luty 2017- kolejna niedziela którą myśliwi poświęcili na doglądanie swoich łowisk. Tym razem w obwodzie 275 przyglądano się populacji sarny, która o tej porze roku zwykle  licznie wychodzi na pola rzepaku i ozimin. Już za miesiąc wyniki  takich obserwacji posłużą łowczemu do opracowywania Łowieckich Planów Hodowlanych na przyszły rok gospodarczy. Przy okazji wizyty w obwodzie,  odstrzelono kilka wszędobylskich  lisów.  Nie powinno być  ich za dużo gdy wiosną rozpoczną się lęgowiska ptaków i wykoty zajęcy. Po pracowitym dniu, myśliwych na smakowity obiad przy ognisku,  zaprosił kol. Marcin Kruszewski wraz z małżonką.

05 luty 2017 -zakończył się sezon polowań zbiorowych na zwierzynę grubą. Myśliwi w ramach prowadzonej gospodarki łowieckiej, jak co roku w tym okresie dokonują przeglądu swoich łowisk. Tym razem udali się do obwodu łowieckiego nr. 306w okolice Gierzwałdu, Kitnowa i Domkowa gdzie w ranach redukcji populacji, dokonali odstrzału czterech lisów. Dzięki takim zabiegom, w łowiskach może być więcej zajęcy i kuropatw. Z takie polowanie należy się medal.... Dla wszystkich uczestników niedzielnego spotkania kol. Jurek Sawicki wraz z żoną, przygotowali po smacznej świeżej rybce. Dziękujemy.

14 styczeń 2017- kolejne polowanie zbiorowe w obwodzie 276. Piękna zimowa sceneria, chociaż mróz już nieco mniejszy niż przed tygodniem. Natura obdarzyła myśliwych nie tylko piękną pogodą ale i obfitym pokotem na którym znalazły się dwa lisy i pięć dzików. Szóstego dzika postrzałka, podniósł późnym popołudniem, dzielny HAŁAS- posokowiec Waldka Jabłońskiego. W polowaniu wzięło udział jedenaście strzelb. Obecnych było także trzech stażystów.  Królem polowania został Mateusz Pisarski który pozyskał dwa dziki i lisa. Wicekrólem - stały łowca medali Jurek Sawicki, z dorobkiem dwóch dzików. Pokot, ognisko i kiełbaski, przygotowali Koledzy Jarek Gnat i Jurek Pasik..... Darz Bór - do następnej soboty!

07 styczeń 2017roku - początek nowego roku przywitał wszystkich siarczystym mrozem i śniegiem. W takiej właśnie scenerii odbyło się polowanie Noworoczne. Obwód 306 obfitował w zwierzynę, ale wynik polowania okazał się umiarkowanie dobry. Na pokocie, 15 myśliwych położyło dwa jelenie i dwa lisy. Królem polowania został, jak to przeważnie do tej pory bywało, kol. Jurek Sawicki który pozyskał oba jelenie. Drugim po królu został, też tradycyjny łowca medali- Remek Trafny. Na zakończenie, wszystkich uczestników polowania, smakowitym bigosem ugościła rodzina Pisarskich..... nikt nie robi tak dobrego bigosu.

17 grudzień 2016, odbyło się jubileuszowe polowanie wigilijne. Co prawda pogoda daleko mijała się z tradycyjną zimową scenerią,, ale za to doskonałe humory uczestników i organizatorów polowania w pełni  rekompensowały  kaprysy natury. Na pokocie myśliwi położyli dwa dziki. Królem polowania został kol. Marcin Kruszewski a w-ce królem kol. Piotr Szostek - gratulacjom nie było końca.... przyłączył się do nich nawet św. Mikołaj. Myśliwi podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Jak na każdej Wigilii, nie zabrakło też wspólnego stołu z barszczem i pierogami, kolędowania oraz prezentów rozdawanych wszystkim ( nie tylko tym grzecznym), przez św. Mikołaja. Za zorganizowanie tak miłego spotkania szczególne podziękowania składamy  Kolegom Marcinowi Kruszewskiemu i Adamowi Bursztyka.

Zarząd Koła, zaprasza Wszystkich Kolegów na uroczyste "polowanie wigilijne" które odbędzie sie w sobotę 17 grudnia, w obwodzie 275. W  W programie polowania: tradycyjne życzenia opłatkowe oraz wspólna kolacja przy myśliwskim ognisku.
Wigilijne menu

11 grudzień 2016 Sezon polowań zbiorowych w pełni. W obwodzie 279 odbyło sie kolejne polowanie. Poprowadził je jak zawsze doskonale do tego przygotowany,  kol. Paweł Dowgwiłłowicz. Pomimo deszczu i błota, dzików było co niemiara, a dzięki temu i humory wszystkich myśliwych były znakomite. Gorzej nieco miała się naganka, ale jak na takie warunki trzymała się dzielnie, twierdząc przy tym że bywało gorzej... Efekt niedzielnych łowów stanowiły cztery dziki a królem polowania został kol. Michał Zawadzki, który nie dalej jak dwa tygodnie wcześniej spudłował swojego życiowego odyńca - św. Hubert czasem okazuje sie być łaskawym. Zakończenie polowania odbyło się w Samborowie przy uroczystym pokocie i ognisku które, uświetnił wystawny obiad przygotowany przez naszych kandydatów kol. Piotra Hładyszewskiego i Łukasza Wielka, za co wszyscy uczestnicy polowania nie szczędzili słów uznania i podziękowań.

 

04 grudzień 2016
Polowanie w obwodzie nr 276. Pierwsze w tym sezonie które odbyło się  po białej stopie - poprowadził je Tadek Budny . Piękna sceneria i obfite polowanie.... wiadomo grudzień. Na pokocie trzy dziki i lis. Królem został Mateusz Pisarski, a wice- królem Andrzej Śliwa. Doskonałe humory uczestników polowania i samego prowadzącego. Oby tak zawsze ....

27 listopada 2016
Kolejne polowanie zbiorowe, tym razem w obwodzie 275 -poprowadził kol. Remek Trafny. Jak to w listopadzie, pogoda była typowo jesienna chociaż z przebłyskami słońca Na pokocie myśliwi położyli dzika i trzy lisy. Królem polowania został kol. Kazik Zawadzki a w-ce królem, kol. Jacek Grajewski.... gratulujemy

13 listopada 2016

Drugie polowanie zbiorowe w sezonie 2016/17, odbyło sie w obwodzie 306. W polowaniu brało udział 36 myśliwych. Prowadzącymi byli koledzy: Jerzy Sawicki i Adam Bursztyka. Na pokocie myśliwi położyli: jelenia cielaka, 11 dzików i 2 lisy. Królem polowania został kol. Jerzy Sawicki który strzelił jelenia i dzika. W-ce królem został kol. Adam Kędziora który pozyskał dzika i lisa. Łowy zakończyły się w posiadłości kolegów Jacka i Pawła Grajewskich w Pancerzynie. Gospodarze uświetnili polowanie smakowitą obiado-kolacją. Szczególne podziękowania składamy żonom i dzieciom obu kolegów, które zadbały nie tylko o wyborną kuchnię ale też i o prawdziwie rodzinną atmosferę..... w przyszłym roku poprosimy o powtórkę.  

05 listopada 2016
Początek sezonu polowań zbiorowych w Kole. Rok 2016 to rok jubileuszu, 70-ta rocznica powstania naszego Koła. Tradycyjnie już, przy pamiątkowym kamieniu w Samborowie, rozpoczęło się uroczyste Polowanie Hubertowskie. Aby uczcić pamięć wszystkich Kolegów Myśliwych których już  między nami
nie ma, zapalono pamiątkowe znicze. Swoje ślubowanie złożył też nowy członek Koła, kol. Wojtek Pomarnacki.  Rozpoczęły się łowy. Na pokocie legł dzik strzelony przez naszą Dianę- kol. Patrycję Sawicką, oraz dwa lisy przypisane kolegom: Kondrusikowi i Zającowi. Na hubertowiny, licznie przybyli członkowie rodzin i zaproszeni goście. Podczas myśliwskiej biesiady podano smakowity bigos przyrządzony przez Mateusza Pisarskiego, były też flaki i ulubiona przez wszystkich babka ziemniaczana.  Klimat tego polowania będziemy pamiętać do przyszłego roku.

27 sierpnia 2016
Odbył się tradycyjny coroczny Rodzinny Piknik Myśliwski. Impreza została zorganizowana staraniem wielu myśliwych którymi kierował kolega prezes A.Doborzyński. Gospodarzem Pikniku w tym roku był kol. Józek Obycz który zauroczył wszystkich uczestników swoją gościnnością. Zabawa odbywała się przy dobrej muzyce i tańcach. Świetnie bawiły się zarówno dzieci jak i dorośli. Czekamy do kolejnego Pikniku...

22 sierpnia 2016
Zarząd na swoim sierpniowym planowym posiedzeniu, podjął uchwłę nr 1 mającą na celu doprecyzowanie zapisu dotychczas obowiązującej uchwały  nr 4/2006 p.20, w sprawie zapraszania na polowania indywidualne myśliwych z poza naszego Koła. Uchwała obowiązywać będzie do najbliższego Walnego Zgromadzenia poczym zostanie poddana pod ogólne głosowanie. Pełen tekst uchwały nr 1 z dnia 22 08.2016 przedstawiamy w "Mateczniku" - zakładka "Uchwały".

15 sierpnia 2016
Rozpoczął się kolejny sezon polowań zbiorowych na pióro. W tym roku kol. Remek Trafny poprowadził po zbiornikach wodnych trzynastu myśliwych którzy strzelili ogółem 31 kaczek. Królem polowania został kol. Andrzej Górecki.

17 maja 2016 r.
Zarząd Koła postanowił, że z dniem 1 lipca 2016 r. wpisy na polowania indywidualne będę możliwe jedynie w elektronicznej książce polowań. W celu przygotowania do korzystania z tej książki, Zarząd prosi Koleżanki i Kolegów o udział w szkoleniach z obsługi tego systemu. W tym celu należy zgłaszać się u Łowczego Koła. Pierwsze szkolenie 31 maja o godz. 17.00 w siedzibie Koła.  Więcej informacji w Komunikatach.  


8 maja 2016 r.
Odbyło się Walne Zebranie Członków Koła wg porządku przedstawionego w Mateczniku. Z istotnych spraw trzeba przywołać: udzielenie absolutorium dla wszystkich członków Zarządu, przedstawienie wyników finansowych koła, podjęcie uchwały w sprawie elektronicznej książki polowań oraz wybór nowego Sekretarza, którym został Kol. Andrzej Złotowski. Gratulacje.  


Na zdjęciu Zarząd Koła.


 

17 stycznia 2016r.
Polowanie na "białej stopie" w obwodzie 275.
Prowadzący Kol. K. Górecki . Królem polowania został Jerzy Sawicki, Vice - Marcin Kruszewski.
Pokot nad j. Obst w obowodzie 275.
Zdjęcia niżej:
Król z ... wciągniętym brzuchem

Pokot

 
 

29 grudnia 2015r.
W dniu 29 grudnia 2015 roku w galerii ostródzkiego Zamku została zorganizowana wystawa prac konkursowych oraz odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego„Dolina Drwęcy – natura wokół nas” . Na uroczystość licznie przybyli uczniowie z opiekunami i nauczycielami z wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Wręczenie nagród odbyło się w obecności zaproszonych gości: Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Marka Gustawa Brzezina i Zastępcy Burmistrza Ostródy Kol. Norberta Geska.

Nagrodzeni w konkursie plastycznym „Dolia Drwęcy – natura wokół nas:
 I kategoria – uczniowie klas I-III szkół podstawowych:
1 miejsce – Kornel Janiszewski – SP nr 3 Ostróda
2 miejsce – Anna Piasecka – SP Gierzwałd
3 miejsce – Robert Zielonka – SP nr 2 Ostróda
  II kategoria – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:
1 miejsce – Kornel Jakubowski – SP Zwierzewo
2 miejsce – Agata Filipek – SP Zwierzewo
3 miejsce – Paulina Kowalska – SP nr 4 Ostróda

Gratulacje dla Laureatów! Zarząd Koła składa podziękowania dla uczestników oraz opiekunów i nauczycieli z wszystkich szkół biorących udział w konkursie.


 

20 grudnia 2015r.
Polowanie Wigilijne w obwodzie 276.
Prowadzący Kol. Tadeusz Budny. Królem polowania został Mateusz Pisarski, Vice - Andrzej Doborzyński.
Pokot nad j. Obst w obowodzie 275. Polowanie zakończyło się życzeniami, przełamaniem opłatkiem i poczęstunkiem.
Zdjęcia niżej:
pokot
królowie 
 

6 grudnia 2015r.
Polowanie w obwodzie 306.
Prowadzący Kol. Jurek Sawicki. Król polowania - Piotr Szostek, Wice - Adam Bursztyka.
Zdjęcie niżej:  pokot w Domkowie.

 

7 listopad 2015r.
Polowanie Hubertowskie.


25 października 2015 r.

Odbyło się Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego „Drwęca” w Ostródzie. Z powodu braku qorum Walne nie miało uprawnień do podejmowania uchwał. Do wymaganej liczby członków brakowało ...... 1 osoby. Trzeba podkreślić, że zgodnie z § 41 pkt 9 statutu PZŁ członek koła jest obowiązany osobiście uczestniczyć w pracach organów koła, do których należy.
Obrady były burzliwe, co świadczy o znacznym zaangażowaniu Kolegów w życie Koła. Uspokoiło się dopiero w czasie szkolenia przeprowadzonego przez Kolegę Łowczego. Wręczono nagrody Myśliwym zaangażowanym w likwidację szkód łowieckich.   


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
21 października 2015r.


Zmarł Jan Rybicki

Z żalem informujemy, że do Krainy Wiecznych Łowów odszedł nasz   serdeczny Kolega, Członek  K.Ł.  " Drwęca"   Jan Rybicki .  Kolego Janie,  będziemy Cię pamiętać jako Człowieka Pracy  i prawego  Myśliwego!
Cześć Jego pamięci.
Kondolencje dla  R odziny.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12 września 2015r.
P iknik myśliwski , odbył się! Atmosfera była wspaniała! Wszyscy obecni zachwyceni.
Zabawy było co niemiara, szczególnie dla dzieci. Kuchnia doskonała, przede wszystkim ta w wykonaniu Kolegów Jerzego Sawickiego (rybki smażone) i Adama Bursztyki (dzik w kaszy).
Miejsce rewelacyjne! A i pogoda nie była taka zła.
Donieść trzeba, że Brać myśliwska zapolowała nawet z łuku ..... na "gumowego" dzika z 50 kroków. "Laur Robin Hooda" zdobyli Andrzej Doborzyński i  Paweł Dowgwiłłowicz .    
Impreza odbyła sie  w miejscowości Domkowo na terenie posesji Kol. Pawła Grajewskiego  i jego Szanownej Małżonki, kórym składamy serdeczne podziękowania za gościnność .

 
 
 

W czerwcowym numerze "Myśliwca" zamieszczono dwie wiadomości związane z naszym Kołem. W Młynie nad Rozlewiskiem w Nastajkach u Kolegi Grzegorza Wojciechowskiego w dniu 25 kwietnia br.przeprowadzono próby polowe wyżłów i psów myśiwskich małych ras.  W miesięczniku jest też podsumowanie sezonu jeleni. Kolega Adam Bursztyka uzyskał 14 lokatą i 208,50 pkt CIC (7,88 kg, 22NOK) za poroże 14 letniego byka, zaś Kolega Adam Kędziora 33 pozycję z 194,29 pkt CIC (8,44 kg, 12ROK) za poroże 12 letniego byka. Gratulujemy.   

Sierpień 2015
Zbliża się sezon polowań "na pióro". W mateczniku informacja o polowanich zbiorowych.

18 czerwca 2015 r.
Zarząd przyjął w poczet Naszego Koła nowego kolegę -  Dariusz a  Długowski ego jako członka macierzystego, a na staż kandydacki do PZŁ - Marka Zawadzkiego.
16 maja 2015 r.
Odbyło się  Walne Zwyczajne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego „Drwęca” w gospodzie "U Wokulskiego" w Ostródzie.
Członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej uzyskali absolutorium. Bardzo pozytywnie została oceniona praca Kolegi Prezesa, Skarbnika i Sekretarza. Zostały wybrane stare-nowe władze. Na kolejną kadencją Prezesa został wybrany  Kol. Andrzej Doborzyński. Gatulacje i życzenia samych sukcesów w pracy na rzecz Koła.
Przyjęto uchwały przedstawione przez Zarząd (patrz Matecznik, sprawozdania Zarządu również zostaną zamieszczone na stronie).
Walne przeprowadzono z drobnymi "zgrzytami", ale tak już jest w "starej dobrej rodzinie" braci myśliwskiej.
Dziękujemy za gościnę Kol.  Dariuszowi Pabichowi.

"Myśliwiec Warmińsko-Mazurski" (nr  63 )  poinformował, że  nasi Koledzy uzyskali wysokie pozycje w rankingu pozyskanych medalowych parostków rogaczy. KOl.  Bronisław Zając  - 2 pozycja z  151  pkt CIC  (złoto) , Kol.  Jerzy Sawicki  - 1 8  pozycja z 11 7  pkt CIC  (srebro)  i Kol.  Stanisław Grzonkowski   (drugi rok z rzędu)  -  25  pozycja z 11 4  pkt CIC  (brąz) .
Gratul acje !18 stycznia 2015 r.
Polowanie w obwodzie nr 306. Prowadzącym był Kolega Adam Kędziora.
Zarząd Koła Łowieckiego " Drwęca " serdecznie życzy wszystkim członkom i sympatykom naszego Koła wesołych, zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.  Darz Bór!

21 grudnia 2014r.
Polowanie wigilijne w obwodzie nr 275. Prowadzącym był Kolega Krzysztof Rybicki.

8-9 listopada 2014r.
W Expo Arena w Ostródzie odbyły się targi łowieckie "HUBERTUS ARENA 2014"

26 października 2014r.
Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego „Drwęca” w Ostródzie rozpoczęło się o 9.00.
Koledzy i Koleżanki stawili się w odpowiedniej liczbie (ale mogło być więcej).
Kol. Grzegorz Wojciechowski (Przewodniczący obrad) przeprowadził je bardzo sprawnie. Skończyliśmy już po 2 godzinach (to chyba rekord). Gratulacje!!!
Wszystkie  projekty uchwał  zgłoszone przez Zarząd zostały przyjęte.
Przedstawiono Kolegów przyjętych do Koła: Mateusza Pisarskiego i Pawła Grajewskiego.
Złożono sprawozdanie na temat odszkodowań. Podkreślono przy tym, że projekt grodzeń pól przynosi bardzo dobre rezultaty.
Prezes Koła Kol. Andrzej Doborzynski podziękował Panu Stanisławowi Koziorzemskiemu i Kolegom Grajewskim, że wykazują tak dużo dobrej woli przy współpracy w zakresie szkód łowieckich.
Kol. Andrzej Śliwa przeprowadził szkolenie w zakresie bezpieczeństwa polowań. Skoncentrował się na kwestii strzałów tylko do ropoznanych celów oraz (sic!) różnicach między bykami jeleni i innych gatunków, w tym hodowlanych :-). Na tej płaszczyźnie ustalono pewne braki u niektórych myśliwych - niestety nieustalonych z imienia i nazwiska. W tej kwestii podkreślił, że może nas czekać - z powodu braku chętnych do poniesienia odpowiedzialności za swoje czyny - wezwanie do złożenia broni przez wszystkich myśliwych do Komendy Policji :-( Dotyczy to nawet tych, którzy nigdy nie polowali w obwodzie 306, a nawet Kolegów, którzy z powodu stanu zdrowia już nie polują.  Tak przynajmniej twierdził Kol. Krzysztof Chełstowski.
W kuluarach krążyły plotki, że dotyczy to wszystkich posiadaczy broni w kalibrze 30.06. Zdaniem piszącego te słowa może właśnie w tej metodzie jest sposób na uniknięcie odpowiedzialności, tzn. przedłużyć do "bólu" dochodzenie w tej sprawie.
Na koniec był przyjemny akcent. Koledzy Tadeusz Budny i Józef Banc przygotowali kulinarne smakołyki dla przybyłych Kolegów.   

18-19 października 2014r.
W ciagu dwóch dni na zbiorówkach dla Gości pozyskano 23 sztuki czarnego zwierza.

19 września 2014r.
Pozyskano już 11 byków.
W tym roku rykowisko jest wyjątkowo głośne.
13 września przy Jeziorze Ostrowin ryczało 6 byków.
Jak donosi "Myśliwiec Warmińsko-Mazurski" (nr 59) nasi Koledzy uzyskali wysokie pozycje w rankingu pozyskanych medalowych parostków rogaczy. KOl. Stanisław Grzonkowski - 12 pozycja z 120 pkt CIC, Kol. Tadeusz Budny - 14 pozycja z 119,90 i Kol. Paweł Dowgwiłłowicz - 15 i 43 pozycja z 119,63 i 109,28 pkt CIC.
Gratulujemy!!!
Warto przy tym dodać, że dało to drugą lokatę wsród Kół naszego Okręgu pod względem medalowych rogaczy. Świadczy to dobrze o zasobności naszych łowisk, a plan rogaczy i tak nie został wykonany.  

15 sierpnia 2014r.
Rozpoczęły się polowania na kaczki. W zakładce "plan polowań zbiorowych" znadują się szczegółowe informacje.

_______________________________________________________________________ _

Kolegom Stanisławowi i Krzysztofowi Cichewiczom
- Zarząd i myśliwi Koła "Drwęca" składają wyrazy współczucia
z powodu śmierci
Ojca i Dziadka
św.p. Mirosława Cichewicza
18 maja 2014r.
Odbyło się Walne Zabranie Członków Koła. Frekwencja dopisała, pogoda też. Zarząd Koła otrzymał absolutorium. Podjęto ważne uchwały dotyczące polowań, w tym zasad przyznawania odstrzału jeleni byków. Atmosfera była stosunkowo spokojna.


2-3 maja 2014r.

Grodzenie pól w obwodzie 279, łowisko Morliny
 
 

1 kwietnia 2014r.
Początek nowego sezonu łowieckiego 2014/2015.

Była techniczna przerwa (dwa miesiące), za którą administrator bardzo przeprasza.
Jest też jeden plus tej niebytności w sieci. Ilość monitów o przywrócenie strony świadczy o znacznym zainteresowaniu Koleżanek i Kolegów naszym internetowym produktem.
Wracamy więc do sieciowej korespondencji i wydaje się, że teraz takich przykrych niespodzianek (przerw) nie będzie.

8 grudnia 2013r.
Polowanie w obwodzie 306. Prowadzący J. Leśniewski i J. Kacała. Na pokocie jedna łania i osiem dzików

Wrzesień 2013r.
Zaczyna się Rykowisko. Basowy ryk byków rozlegnie się echem po naszym łowisku.

15 Sierpnia 2013r.
Początek polowań na kaczki. Na I polowaniu koledzy wykazali się dużymi umiejętnościami łowieckimi. Nasze pieski, jak zawsze, wspaniale pracowały. Pokot był obfity.

Lipiec 2013r.
W sobotę, 13 lipca 2013 roku  przy Leśniczówce Czyżówka w Samborowie odbył sie piknik myśliwski. Goście i myśliwi licznie się stawili. Humory wszystkim dopisywały. Spotkanie skończyło się o północy.

Maj 2013r.
Aktyw Koła zaczął funkcjonować w nowej siedzibie na ul. Jana III Sobieskiego 9 w CUP.
Zostały wyznaczone dyżury dla członków Zarządu. Terminy dyżurów będę ustalane na każdy miesiąc
28 kwietnia 2013
Sadzenie Lasu w obwodzie 279. Po akcji odbyło się ognisko. Na pierwszym planie Kol. Jarosław Barczuk - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

 

21 kwietnia 2013
Walne Zgromadzenie Członków Koła. Zebranie odbyło się w CUP w Ostródzie. W trakcie Walnego Kolegę Prezesa Adama Kędziorę zastąpił Kol. Andrzej Doborzyński, zaś Kol. Skarbnika Grzegorza Wojciechowskiego Kol. Henryk Ruciński.  

1 kwietnia 2013
Początek nowego sezony łowieckiego, a tu zima w pełnej krasie.
Św. Hubert dał nam w kwietniu polowanie na białej stopie.

luty/marzec 2013
Polowania zbiorowe na drapieżniki

1 luty 2013
Koło, dzięki wsparciu Pana Starosty Włodzimierza Brodziuka, otrzymało lokal na siedzibę w budynku Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego.

Składamy podziękowania dla Pana Starosty za wsparcie szeroko rozumianej ideii łowiecta w Polsce

 
 
 

19.12.2011r.
Zmiana wyglądu strony

12.12.2011r.
Pierwsza publikacja nowej strony internetowej koła

5.11.2011r.

Koło zostało udekorowane Honorowym Żetonem Zasługi "ZŁOM"


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego